„Podobné otázky občas dostáváme. Při zřízení zvláštní sekce bychom se ale mohli v roce, kdy nabídka nebude úplně nejlepší, ocitnout před úkolem naplnit ji filmy, s nimiž nejsme spokojeni. Podobně odmítáme zavedení sekce zaměřené na televizní snímky. A to jsme v minulosti zařadili seriál True Detective, který měl českou premiéru pod názvem Temný případ ve Varech a na HBO GO, či snímky Agnieszky Hollandové,“ řekl Och.
Canneský festival zařadil dva tituly z produkce Netflixu do hlavní soutěže, i když je americká streamovací služba odmítla uvést ve Francii do kin. Festival je v soutěži nechal, třebaže ve Francii musí zpřístupnění snímku přes internet a jeho uvedení do kin od sebe dělit tři roky. V soutěži měla snímek i streamovací služba Amazon, ale ta ho do kin pouští.
„Myslím si, že by v Cannes filmy Netflixu měly být, že by se mělo na velkém plátně ukázat, zda na něj patří,“ uvedl prezident společnosti Film Europe Ivan Hronec. Firma spustila distribuční label Be2Can Distribution, na které prezentuje filmy z festivalů v Berlíně, Benátkách a Cannes. Diváci je uvidí v premiéře stejnojmenného festivalu, v průběhu roku v kinech, TV a na VOD, následně i DVD. „Jde o spojení kulturního gesta a ekonomicky zdravého modelu, které přináší špičkovou kvalitu pro nejširší publikum,“ dodal Hronec.
Karlovarský festival uvede letos premiéru závěrečné epizody prvního českého internetového thrilleru Pěstírna z prostředí česko-vietnamských marihuanových velkopěstíren. Diváci uvidí i předchozích devět dílů. Po předloňském uvedení speciálního dílu Kanceláře Blaník internetová televize Stream.cz představí svůj původní počin na této prestižní akci podruhé.
Globální videotéka Netflix podpořila film Martina Mrnky o Miladě Horákové, který se v kinech objeví 2. listopadu. Režisér na něj dlouho sháněl finance. Posun znamenala právě účast Netflixu zakoupením práv na streamování po celém světě.
Zdroj: ČTK