Girl Power začal vznikat v roce 2008, kdy se mladá česká writerka rozhodla dokumentovat své aktivity a zároveň filmem upozornit na postavení ženských autorek, které tvoří v převážně mužském světě graffiti upozaďovanou minoritu. Sany zachytila svou osobní zkušenost (vydělování z komunity, slovní dehonestace, ničení děl) a začala zpovídat i jiné writerky. Její vlastní skupina writerek, nazvaná Girl Power, se ovšem brzy rozpadla. Sany zůstala jedinou autorkou graffiti v Praze. Navázala proto kontakty se zahraničními umělkyněmi, jejichž postoje, zkušenosti a dílo se rozhodla zmapovat.
Girl Power je proto částečně filmem o vzniku filmu. Souvisí to se subjektivní perspektivou, kterou autorka záměrně zvolila a skrze kterou nechává nahlédnout do svébytného prostředí graffiti, jež zůstává člověku zvenčí uzavřené. Připravovaný snímek se postupně stal její druhou životní náplní. Sany kvůli němu přerušila úspěšnou kariéru manažerky, zadlužila se a riskovala vězení (kvůli audiovizuálnímu materiálu, obsahujícímu nelegální aktivity malování po vlacích veřejné dopravy). Girl Power byl nakonec dokončen díky vstupu dalších subjektů (Punk Film, BU2R, Česká televize) do projektu. Autorce pomohl se závěrečným uspořádáním rozsáhlého stodvacetihodinového materiálu dokumentarista Jan Zajíček, jenž se sám dříve graffiti věnoval.
Snímek kromě osobního příběhu Sany tvoří cenné sekvence, zachycující přímo proces vzniku mnoha „pieců“ (děl) mimo rámec zákona. Kromě toho se režisérce podařilo uskutečnit rozhovory s klíčovými umělkyněmi „klasického“ i současného graffiti (Lady Pink, Utah, Doze, Pamela Castro, Motel7, Rosy One, fotografka Martha Cooper ad.). Ve filmu zdokumentovala proměňující se scénu v patnácti světových metropolích od New Yorku přes Moskvu po Kapské město. Pro diváka, který není podrobně obeznámený s graffiti kulturou, vložili tvůrci do filmu archivní záběry a zvukový komentář, vysvětlující její základní principy a historické souvislosti.
Filmový debut Sany vstupuje do distribuce samostatně i jako součást „balíčku“ Girl Power Tour. V jeho rámci se ve vybraných městech kromě projekcí uskuteční debaty s tvůrci, workshopy, výstavy, koncerty a večírky s DJs. Film se stane součástí širších aktivit, představujících fenomén graffiti veřejnosti skrze umělecké formy, jež jsou s ním přirozeně spjaty (hip hopová hudba, street art). Zároveň by měl být Girl Power dostupný i k legálnímu stažení na internetu.
Girl Power (Česká republika 2016), scénář a režie: Sany, Jan Zajíček, kamera: Ondřej Rybár, hudba: Ondřej Skala, střih: Zdeněk Marek. A Company, 90 min. Premiéra: 27. 2. 2016